Yayında :
 
 
KAĞIZMANTV SİZİN KANALINIZ,REKLAM İÇİN ...,0 538 375 09 43 ....ALİ ÇELİK...DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN                  
 

Erzurum’dan Kars’a giden araçlar için güzergah belirlendi

 

Erzurum-Kars karayolu istikametine giden araçlar için tonaj, yükseklik ve genişlik sınırlamasına göre, güzergahlar belirlendi.

...Erzurum-Kars karayolu istikametine giden araçlar için tonaj, yükseklik ve genişlik sınırlamasına göre, güzergahlar belirlendi.
Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, Kars-Sarıkamış ilçesi sınırları içerisinde ve Aras Nehri üzerinde tesis edilen “Karakurt Barajı ve HES Projesi”nin tamamlanarak 09 Şubat 2020 tarihinden itibaren su tutmaya başladığı belirtildi.
Açıklamada, mevcut Horasan-Karakurt  yolunun baraj su kotundan etkilenmesi nedeniyle söz konusu yolun, 21 Nisan 2020 tarihinde saat 10:00 itibarıyla trafiğe kapatılarak, uluslararası transit taşımacılığı ve çevre illere ulaşımın, 25-11 K.K.No’lu ve 36-53 K.K.No’lu Horasan-Karaurgan-Sarıkamış yolu üzerinden sağlandığı ifade edilerek, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar doğrultusunda Erzurum-Kars istikametinde giden araçlar için bu yolda 27 ton tonaj, 4,60 metre yükseklik ve genişlik sınırı uygulanmakta olup bu sınırın üzerindeki araçlar Horasan-Ağrı-Iğdır Devlet Yolu ile Erzurum-Tortum-Oltu-Göle-Kars Devlet Yolunu kullanmaktadırlar. Ulaşımın sağlandığı Horasan-Karaurgan-Sarıkamış yolu güzergâhı üzerinde her türlü trafik güvenliği tedbirleri Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü tarafından alınmış olup trafik akışı devam etmektedir” denildi.

 
Tarih       : 29 Nisan 2020
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

kağızmantv.tıkla izle 

 

Powered By TvSitesiKur